niedziela, 12 sierpnia 2012

Niemodne Polki testują - komunikacja miejska

W szatniarskim świecie, gdzie każdy szanujący się bloger powinien testować samochody, od czasu do czasu pojawiają się dość odosobnione przypadki korzystające z komunikacji miejskiej. Jednak skoro sama Jemerced przyznaje się do podróżowania tramwajem, o czym świadczą nie tylko jej zdjęcia, ale i wypowiedzi - być może warto przyjrzeć się temu sposobowi przemieszczania się?

Dlaczego warto korzystać z komunikacji miejskiej?
1. Bo nikt nie dał Ci samochodu do testowania. Jednak nie martw się - może jako bloger korzystający z transportu zbiorowego rozpoczniesz współpracę z firmą Solaris? 
2. Bo to prawie ekologiczne. Nie aż tak, jak jazda rowerem, ale jednocześnie nie tak męczące, a Ty możesz się chwalić, iż nie produkujesz własnych spalin, lecz wspólne z innymi ludźmi.
3. Bo to tańsze od samochodu - własnego, a nie testowanego, żeby nie było wątpliwości. Oszczędzasz w ten sposób fundusze na wydatki modowe.
4. Bo możesz nią dojechać do centrum handlowego na zakupy i nie martwić się o miejsce parkingowe.
5. Bo nie zajmujesz miejsca na parkingu. Nie tylko Ty, ale i inni jeżdżący komunikacją miejską. Dzięki temu ostatnie piętro garażu jest puste i możesz robić tam feszyn zdjęcia ałtfitów na bloga.
wizualizacja pustego parkingu poznańskiej Galerii Malta

Jednak to tylko teoria. Żeby dobrze poznać tramwaje i autobusy - trzeba do nich wsiąść! Niemodne Polki na obiekt swych testów wybrały - idąc wciąż śladami Jemerced - komunikację miejską w Poznaniu. 
poznański tramwaj podczas Euro 2012
Uwaga! To nie jest wpis reklamowy! W celu przetestowania poznańskiej komunikacji miejskiej został zakupiony bilet dobowy na okaziciela wart aż 6 zł. 

Przed rozpoczęciem podróży należy zwracać uwagę na:
1. Rozkład jazdy - najlepiej aktualny, bo Poznań ostatnimi czasy lubi często te rozkłady zmieniać. Wybieramy tylko te tramwaje i autobusy, które przejeżdżają obok centrów handlowych. Szczególnie istotne jest to w przypadku tramwajów, bowiem kierowcę autobusu byłoby ewentualnie łatwiej przekonać do zmiany trasy, aniżeli motorniczego prowadzącego tramwaj. Wynika to z faktu, że tramwaje poruszają się po specjalnych szynach. W Poznaniu szyny te mają prześwit normalny. Oznacza to po pierwsze, że wynosi on 1435 mm przy mierzeniu go 14 mm poniżej górnej powierzchni szyn, a po drugie - że gdyby poznański tramwaj porwać, to można byłoby uciekać polskimi torami kolejowymi umieszczonymi na liniach normalnotorowych.
2. Odpowiedni tramwaj lub autobus. Największy wybór będziemy mieli na pętlach, zwanych w centralnej Polsce krańcówkami. Środkom transportu możemy się także przyjrzeć, gdy czasem stoją w korku lub z powodu awarii. Wierzymy w to, że z rozkładem jazdy sobie poradzicie, zatem skupmy się na tym, jak podjąć decyzję, który pojazd jest dla Was najlepszy. Szczególny nacisk decydujemy się położyć na tramwaje.
wielki pokaz tramwajów na moście św. Rocha
Tramwaje vintage
Idealnie komponują się z ubraniami podkradzionymi babci. Warto jednak zaznaczyć, że świetnie pasuje do nich również stylizacja romantyczna - najlepiej na randkę. Ze swoim ukochanym zasiąść możesz na ławkach przeznaczonych dla dwóch osób. Miejsca pojedyncze mogą natomiast zająć hipsterzy, którzy również nie powinni pogardzić klimatem panującym w tego typu pojazdach w ramach nienawiści do każdego nowocześniejszego tramwaju.
wnętrze tramwaju vintage - należy zwrócić szczególną uwagę na siedziska w kolorze ciemnej mięty
Co ciekawe - istnieje również edycja tramwaju vintage przeznaczona dla miłośników zwierząt. Jeśli zatem na Twoim lajfstajlowym blogu szatniarskim opisujesz zakup fluo kółka do biegania dla chomika, to koniecznie wspomnij o tym, jakim tramwajem udało Ci się dotrzeć do sklepu zoologicznego.
zazwierzęcony tramwaj vintage na os. Lecha
PRL-owski asceta 
W przypadku przejazdu tym tramwajem wystarczy podebrać ubrania mamy lub - co wiemy z notki o trędach na najbliższy sezon - zaopatrzyć się w jesienne masthewy w dowolnej sieciówce. 
surowe wnętrze tramwaju
Pozornie wydać się może, iż pojedyncze, twarde siedziska nie sprzyjają zawieraniu nowych znajomości, więc nie warto wysilać się ze strojem, jednak to tylko złudzenie! Tak naprawdę integrację ze współtowarzyszami podróżniczej niedoli umożliwiają miejsca stojące, których z jednej strony nie brakuje, a z drugiej nie wykluczają kontaktu z innymi ludźmi. W przypadku, gdy kontakt nam jednak nie odpowiada, możemy ewakuować się przez drzwi, których jest tam pod dostatkiem i przejść do drugiego wagonu. 
harmonijne połączenie poręczy i krzesła poprzez zastosowanie tego samego materiału, które pozwoliło na ograniczenie różnorodności wyposażenia wnętrza
Powiew cywilizacji
Dla kogoś, kto jest zawsze na topie w kwestiach szatniarskich, nie powinno być również tajemnicą, jakie modele tramwajów i linie są w tym momencie najbardziej na topie, a do których wstyd wsiadać. Jeszcze do niedawna największym lansem, jakiego doświadczyć można było w stolicy województwa wielkopolskiego, był przejazd trasą PST (Poznański Szybki Tramwaj). Cóż, od czasu otworzenia słynnego prawie-metra na Franowo są to po prostu zwykłe tory prowadzące do Plazy i Pestki...
widok z Tramino mknącego trasą PST
Pamiętaj również, że jeśli do wyboru masz wsiąść do zwykłego tramwajowego akwarium lub czekać pół godziny na Tramino - to stój i czekaj. Tramino to wciąż jeszcze świętość, choć od czasów, gdy wszyscy wypatrywali jedynego jeżdżącego po mieście modelu, trochę zleciało, a poruszających się po mieście wagonów namnożyło się. 
Solaris Tramino na moście św. Rocha

A czy Wy korzystacie z komunikacji miejskiej? I czy chcielibyście, żeby Niemodne Polki przetestowały również PKP i powiedziały, jak być feszyn w podróży pociągiem?

PS: Szatniarkom z Warszawy przypominamy, że w poznańskich tramwajach nie wypada kibicować Legii.

256 komentarzy:

 1. W moim mieście nie ma tramwajów, za to jest metro, tak czy więc nadal mogę byc feszyn?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taki podziemny tramwaj w sumie... Jakoś dasz radę.

   Usuń
  2. A u mnie ani tramwajów ani metro :( jak żyć droga redakcjo, jak żyć???

   Usuń
  3. @Anonimowy12 sierpnia 2012 07:05
   Pakuj manatki i przeprowadzaj się do jakiegoś cywilizowanego miasta ;)
   A jeżeli aktualnie nie masz możliwości, żeby wynieść się z tego grajdołka, w którym mieszkasz, to po prostu wparuj na najbliższą sesję rady miasta i poinformuj lokalnych włodarzy, że chcesz być feszyn... A (jak pokazuje Jess) prawdziwa feszynistka bez tramwaju nie ma szans na lans. Na pewno wzruszą się twoją postawą i rozpatrzą twoją prośbę. Politycy już tak mają... tak jak dla szatniarek najważniejsza jest dla nich nasza satysfakcja!
   Powodzenia ;)

   Usuń
 2. Ja preferuję tramwaje vintage, cały rok akademicki mogłam dojeżdżać tą stylową "11" na moją niemodną uczelnię. Z tego co widzę, linia została zlikwidowana, 9 nie są już tak vintage i pytam się - jak żyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NaTemat. pl wczoraj donosiło, że samobójstwo jest "modne". Nie namawiam do tak drastycznego rozwiązania, ale skoro "elita" polskiego dziennikarstwa donosi, że tak właśnie jest, to za tym stwierdzeniem musi się kryć chociaż źdźbło prawdy. A w szatniarskim świecie wiadomo, że jak coś jest "modne", to jest jednocześnie wartościowe.
   Proponuję zatrudnienie się w lokalnym MPK. Może akurat zostanie pani przydzielona do sprzątania tramwaju nr 9. A jak się pani dobrze postara to nawet z tramwaju "powiew cywilizacji" zrobi pani "tramwaj vintage". to taka szatniarska metamorfoza, tylko że nie przeprowadzana na żywym organizmie. da pani radę! trzymam kciuki! ;)

   Usuń
 3. Droga Redakcjo!
  w moim mieście nie ma tramwajów, więc co z jazdą podmiejskim-feszyn czy nie feszyn? pozostaje mi jeszcze kupno roweru, rzecz jasna po to żeby sobie z nim robić zdjęcia a nie na nim jeździć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeżeli rower, to tylko electra. sama Kasia Tusk go poleca ;)
   co prawda jeździ na nim tylko wtedy, gdy są przerwy w dostawach prądu... nie zmienia to jednak faktu, że electra jest SUPER feszyn i fajnie wypada na zdjęciach. coś w sam raz dla pani ;)

   Usuń
  2. tak jak pani ekscelencja zawsze możesz lansować się skodą,mimo że nie masz prawka! a no i rowery też mogą być aczkolwiek muszą to być rowery o hipstersko niewymawialnych nazwach i o cenie o której normalny polak jeszcze nie słyszał XD

   Usuń
 4. wole tramwaje - nie stoją tak długo w korkach jak autobusy, czasem mozna spotkać malujące się kobiety:)

  OdpowiedzUsuń
 5. wiśle też nie wypada kibicować w poznaniu - chyba zapomnieliescie :P

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja ostatnio jadąc metrem zostałam, niestety przypadkowo, spryskana przez jedną panią wodą termalną, gdyż pani wyjechała poza obszar swojego oblicza, to argument za? czy przeciw komunikacji miejskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zależy od tego, jaka to woda termalna była. ja osobiście preferuję la roche posay i uriage, nie przepadam natomiast za vichy, bo wysusza ona moje cudne faszyn oblicze. a całkowitą tragedią jest woda termalna iwostin - pryskanie się nią może zastąpić poranny prysznic ;)
   zatem: jeżeli została pani spryskana wodą termalną la roche posay albo uriage, to pani zazdroszczę tego, że mogła pani skorzystać z niezłego produktu całkowicie za darmo. Jeżeli na pani twarzyczce pojawiła się mgiełka vichy albo litr iwostinu, to nie zazdroszczę i stwierdzam, że powinna pani zagrozić współpasażerce zgłoszeniem tego nadużycia "odpowiednim organom". Pewna hypnotising "dziennikarka" takie zachowanie uznałanby zapewne za najbardziej odpowiednie w tak ekstremalnej sytuacji ;)

   Usuń
 7. zauważyłyście że Kamila ma chyba ostatnio coś z oczami, bo ostatnio dodaje same zdjęcia w ciemnych okularach? a może takiej gwieździe nie wypada pokazywać sie bez nich...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Venila jakiś czas temu udowodniła, że bez ciemnych okularów ani rusz (szczególnie na lotnisku). Kama wzoruje się zatem na najlepszych ;)

   Usuń
  2. okolicze oczu są za trudne do poprawienia w paintcie,ot co.

   Usuń
 8. W koncu nowy wpis..SUPER :)
  Dziewczyny mam prośbę,szukam ciekawych aranżacji pokoju(planuje remoncik),mogłybyście wkleić linki do pokoi blogerek(nie tylko tych modowych).
  Z góry dziękuję.
  Kundzia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobry pomysł!

   Usuń
  2. ja tez z niecierpliwością czekam na taki post. mam nadzieję, ze Niemodne nie ograniczą się do Ikea-Szarlajz i pokażą nam coś więcej niż najbardziej feszyn mieszkanko w Wawie.
   wiem, że Mikax3 robiła niedawno remont, więc powinnyście znaleźć coś na jej fp.
   Venila podobno niedawno się przeprowadziła do nowego mieszkanka. Chyba nawet wrzuciła jakieś klimatyczne zdjęcie ze swojego pokoju.
   macademian girl w ostatnim poście również raczy nas fajnymi zdjęciami ze swojego miejsca na ziemi.
   A pokój Jess można było zobaczyć na youtube w jej konkursowym filmiku "modne podróże ze smakiem".

   Usuń
  3. właśnie,czy nasze polish szatniarki robią room toury?
   z Polski to same dzieciaki na jutjubie...
   ktoś coś?

   Usuń
  4. buuu nasze szatniarki nie robią ani room tourów ani bojfrjend tagów:( chlip chlip!

   Usuń
 9. Moje prawie-miasto ma tylko autobusy, bo jedyną linię tramwajową jaka tam kursowała zlikwidowali dawno temu :( Poza tym smutno mi, bo jadę dziś pociągiem i nie wiem jak być feszyn :(

  OdpowiedzUsuń
 10. hej Dziewczęta, specjalnie przyjechałam do Poznania, bo u mię nie ma tramwajów. Co prawda zaraz wybywam, ale jeszcze jeden tramwaj w drodze na dworzec zdążę przetestować. Przetestuję też pociąg, a co! W końcu tak alternatywna żadna blogerka jeszcze nie była...

  OdpowiedzUsuń
 11. ja tam wolę jeździć moim pierdzikółkiem :)miejsce siedzące gwarantowane:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież zawsze możesz wziąć do swojej kopertówki małe, składane krzesełko. Chcieć to móc!

   Usuń
 12. A u mnie są trolejbusy-czyli takie niepełnosprawne tramwaje-bo mają podłączenie do prądu ale torów już nie....

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ktoś zwrócił uwagę na to, że nasza ulubiona strojnisia wpadła na kolejny, fantastyczny pomysł pozyskania większej liczby obserwujących jej bloga?

  http://newlifewithfashion.blogspot.com/2012/08/giveaway-romwe.html

  GIVEAWAY ROMWE! Aby zdobyć kosmiczne legginsy wystarczy zostać obserwatorem Romwe i bloga A New Life! - Srutu tutu, bo jedyne co należy zrobić, to obserwować Romwe na Facebooku, a jej blog nie ma z tym losowaniem (ani z Romwe) zupełnie nic wspólnego. Lisica!

  Po jakimś czasie pojawił się dopisek, że konkurs jest "promowany" za wiedzą Romwe, ale fakt desperackiego, niepełnosprytnego nabijania sobie liczników, pozostaje faktem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie coś za bardzo podejrzane mi się to wydawało, no prosze jaka szczwana lisica

   Usuń
  2. http://daajaa.blogspot.com/2012/08/rozdanie-z-who.html <- ta sama sytuacja, nie trzeba było klikać lubię to na jej profilu... strasznie pazerna ona jest

   Usuń
  3. matko ona pisze po polsku gorzej niż szarliz!:< oczy mi pękają i rozumek.

   Usuń
 14. Nie mogę się doczekać kolejnego testu Niemodnych. Wypadałoby wziąć na celownik linie lotnicze! ;]

  ~ duszek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że niestety w tym przypadku przesiadki w celu sprawdzenia różnych opcji byłyby utrudnione ze względu na nieprzystosowanie linii lotniczych do napiętych grafików blogerek modowych - samoloty powinny latać co 15 minut! Ale może można sobie wyskoczyć z jednego i gdzieś w locie trafić na drugi ;)

   Usuń
 15. http://kalwiimalwi.crazylife.pl/ jestem hipsterę bo wyszukałam niu blogerską perełkę...sasa...dziewczyny naśmiewają się z miłośniczek podróbek i osób prezentujących ałtfity na youtubie!!epickie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naśmiewają się z miłośniczek podróbek, same prowadząc marną podróbę bloga "Podróbkowo wielkie" ;)

   Usuń
  2. o nie!!!nie znałam tego bloga...buuu..nie jestem hipsterę!

   Usuń
  3. filmik maja fajny :P

   Usuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. śliczną ma buźkę, ale pozatym to długa droga przed nią.. ma czas w każdym razie.

   Usuń
  2. S P A M !!!

   Usuń
  3. nie jest źle,ale nie lubie jak 12latki zkładają blogi...

   Usuń
  4. ładna tylko strasznie młodziutka,no ale od czegoś trzeba zacząć..podoba mi się jej styl...

   Usuń
  5. ściślej rzecz ujmując - 14-latka - i o ile nie skończy jak nasze zmanierowane egzaltowane szatniarki, to okej, bo mily ma styl, jeszcze jakby miala drugą pasję niepowiązaną z modą i zechciala to jakoś zaprezentować, polączyć na blogu, wiele zyskalaby...

   większość blogów modowych reklamowych uznaję za niewartościowe.
   A może ktoś wie co znaczy, kiedy Kamila w notce "o mnie" pisze, że to blog NIE MODOWY? szafiarski a nie modowy?

   Usuń
  6. też się zastanawiam, co Kamilka miała na myśli?

   Usuń
  7. poprostu przyznala ze szafiarki bardziej niz z moda maja wiele wspólnego z megalomania :P

   Usuń
  8. a ona szczególnie :P

   Usuń
  9. cokolwiek znaczy NIE MODOWY - przecież tam nic innego nie ma - to i tak nikt nie robi takich filmików jak Kamila hihihii łzy ciurkiem mi lecą tak się wzruszam ;) kiedy śpiewnie zaciąga wymieniając marki poszczególnych elementów zestawu, jakby chciała coś jeszcze dodać ale nie bardzo wie co, kamera na biust, nogi, zbliżenie jak zawsze na naszyjnik i wreszcie napisy ;) nim zdążę się rozkręcić to już koniec.

   ~ duszek

   Usuń
  10. taaa... filmiki Kamilki są najlepsze :D

   Usuń
  11. gdzie je znaleźć?
   dajcie linka!plisss!
   zdrastfujcie!

   Usuń
  12. na jej blogu w tagach znajdziesz "filmik" (3) szkoda że tak malo, mój hicior żólta sukienka ;d moja wrażliwość zostala nadlamana ;) a najbardziej zdenerwowalam się czytając artykul w "napisali o mnie": "Piękność dnia" :| pomijając kreatywną pisownię, szczególnie pkt. 8...
   Mimo wszystko trzeba jej oddać, że wreszcie ma dopasowaną fryzurę ufff
   Nie wiem czemu poświęcam jej tu tyle miejsca, przecież ona nie promuje komunikacji miejskiej, eksploatuje tylko ściany...

   ~ duszek

   Usuń
  13. och nie tylko ściany... jeszcze trawnik... ;]

   Usuń
  14. ach no i do powyższego dodam, że w moim mieście "nie wstydzę się, że jestę z Podkarpacia" :) nie ma tramwajów, zazdroszczę wam niemiłosiernie trędi widoków w tychże

   Usuń
 17. UWIELBIAM VINTAGE TRAMWAJ LINII 3! Albo te ze wejściami po obu stronach. Swoją drogą pamiętam czasy jednego srebrnego tramino w Poznaniu linii 6 - podczas jednej blałki siedziałam z koleżanką na przystanku i czekałam na ten mknący srebrny cud techniki żeby uraczyć się podróżą nim od ronda rataje aż po koniec trasy, to były czasy, teraz codziennie jeżdżę nimi co więcej, są w zwykłych mpk-owskich żółto-zielonych barwach, zdecydowanie mniej feszyn od połączenia srebra z czerwienią... już wtedy byłam niczym Szatniarka? Chyba moim przeznaczeniem jest założyć bloga.

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie nie ma tramwajów, tylko trolejbusy. :(

  OdpowiedzUsuń
 19. U mnie jeżdżą chyba 4 rodzaje tramwajów - od mega vintage, do nowoczesnych :D Więc można sobie dobierać strój zależnie od tramwaju jakim mamy zamiar jechać :P A tekst mi się bardzo podoba :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do wyboru do koloru, zazdroszczę :D wiadomo, że vintage najlepsze

   Usuń
 20. Jaki znowu tramwaj?! BIMBA KURWA!

  OdpowiedzUsuń
 21. JA jestem na tyle niemodna że komunikacją miejską jeżdżę codziennie ale głónie autobusami. Na drugim miejscu stoi metro a tramwajów jakoś nie lubie :)
  Ale o tym że nie jestem feszyn to ja od dawna wiedziałam...

  OdpowiedzUsuń
 22. OMG! Jestem feszą, jeżdżę rowerę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. supęrowo,też bym chciała,ale jest za mało ścieżek rowerowych u mnie a boje się jeździć po jezdni z samochodami :((

   Usuń
  2. to moze polecisz jakies wygodne siodelko? po 30 min jezdzenia na moim komunijnym nie-feszyn goralu dupsko boli mnie niemilosiernie ;(

   Usuń
  3. Bardzo polecane są typowo damskie siodełka - tylko nie te żelowe, bo mogą odparzać. Niejaka firma Spec ponoć bierze miarę pośladków i na tej podstawie dopasowuje odpowiednio siodełko ;) Poleca się też firmę Selle Italia, ale chyba najlepiej poczytać w googlach o konkretnych modelach i dobrać sobie najwłaściwszy dla siebie i własnego roweru.
   Ja się właśnie przymierzam do kupna jakiegoś wygodnego siodełka, bo takie byle jakie dość mocno daje się we znaki po kilkudziesięciu kilometrach :(

   Usuń
  4. czekolado, dziekuje za pomoc!

   Usuń
  5. Anonimie od ścieżek, od 6 lat jeżdżę po jezdniach i żyję - trzeba być na bieżąco z trędami w prawie o ruchu drogowym i jush ;-)

   Anno, rower mój jest modny całkiem przypadkiem, bo holenderski, i standardowe siodełko miejskie było w zestawie. Ale można takie kupić normalnie na Allegro - przecież codzienna jazda po mieście nie wymaga specjalistycznego sprzętu :-)

   Usuń
 23. korzytsam z komunikacji miejskiej dosc czesto, albo po prostu robie sobie dluzszy spacer :-)

  OdpowiedzUsuń
 24. u mnie nie ma ani tramwajów, ani metra, ani podmiejskich, ani trolejbusów... jeżdżę więc moim Fordem Pumą... czy to znaczy, że nie jestę feszyn :(????

  OdpowiedzUsuń
 25. A co jeśli za niemodne polki podszywają się blogerki modowe i zwiększają sobie oglądalność przez krytykę ?AAAAA;PPPPPPP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez to kiedyś rozkminiałam...

   Usuń
  2. a to lisice z nich ;S no jakiś sens w tym jest;p

   Usuń
  3. Niemodne są grupą dziewczyn, które poznały się dzięki forum Wizaż.pl i tam należy szukać korzeni tego bloga. Wątpię żeby szatniarki były tak pomysłowe żeby założyć wspólnego bloga w celu nabicia sobie liczników, a podejrzewam że i tak wypisywałyby o sobie same chwalebne teksty.

   Pozdrawiam,
   jaśminowa

   Usuń
  4. hmmm nie, jaśminowa Ty coś kręcisz, też zgadzam się z teoria nabijania liczników. Podejrzewam nawet, że blogaska założyły te o których najczęściej mowa z notkach :D Wiecie darmowa reklama i interes się kręci. Dziewczyna z newlifecośtam pewnie specjalnie nie goli nóg, żeby o tym pisać i zaciekawić czytelników. Żymers i Szarlota też zgrywają niekumate, a wszystko sobie dokładnie wymyśliły!!!!! Przecież Żymers w telewizji śniadaniowej już nas ostrzegała, że "jeszcze zobaczymy", może groźby się spełniły!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! NIEMODNE POLKI ROZGRYZŁAM WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malinowy detektyw pozdrawia. I pamiętajcie, że nic nie umknie mojej uwadze! I wiecie jeszcze ten, podam was do sądu, że podszywacie się za kogoś kim nie jesteście

   Usuń
  5. żeby ludzie sobie mogli pohejtować to muszą wejść w te ich linki i zobaczyc o co chodzi , a liczniczki biją z tych co ich nie lubią także.P

   Usuń
 26. a kiedy notka o bubble tea? przecież to jest takie feszyn, no! ;D (nie to co autobusy) ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Proszę o aktualizację tego jakże pomocniczego posta, kiedy zamkną nam poznańską Kaponierę w celu kolejnego remontu !!! :DDD

  OdpowiedzUsuń
 28. o TAK! Proszę o przetestowanie pociągów i notkę na blogu (nie mam konta na fejsbuniu), które pociągi są trędy, a które nie


  Przyszło mi tylko do głowy pewne niebezpieczeństwo czyhające na szatniarkę podróżującą komunikacją miejską. Przecież taka szatniarka, jak pojedzie na zakupy do galerii i nakupi ful masthewów w Zarze, czy też w innym sklepie, to ktoś może ją opier..., że z tyloma torbami pcha się do autobusu lub tramwaju, jak jakaś ulubienica lumpeksuw!

  No najbardziej agresywne mogą być babcie, które boją się, że zakupy szatniarki zabiorą ich miejsce w środku komunikacji i awantura gotowa, a humor popsuty i jak tu planować ałtfity? Odechciewa się od razu.

  Edyta

  OdpowiedzUsuń
 29. mam pytanie z innej beczki :
  jeśli w przyszłości ;) chciałabym zostać trendy hipsterem to czy mój strój powinien być vintydż, trifted czy oldskul?? błagam pomóżcie gdyż nie ogarniam tematu ?;)))

  OdpowiedzUsuń
 30. Moim zdaniem do wartości dodanej poruszanie się tramwajem należy dodać to, że znacznie więcej osób zobaczy nasz ałtfit niż w przypadku podróży samochodem

  OdpowiedzUsuń
 31. My tu w Chustkowie Dolnym korzystamy tylko z fasiągów.

  OdpowiedzUsuń
 32. Genialny tekst:)

  OdpowiedzUsuń
 33. "PS: Szatniarkom z Warszawy przypominamy, że w poznańskich tramwajach nie wypada kibicować Legii." to akurat nie tyle co nie wypada a jest czystym samobójstwem :D

  OdpowiedzUsuń
 34. Co sądzicie o dziewczynie która kopiuje ciągle Jemerced? Kopiara czy "zbiegi okoliczności"?

  http://2.bp.blogspot.com/-cL1JaBTfAyQ/T575iVnT9MI/AAAAAAAAE5Y/y-NgqT6SHD0/s1600/2.jpg
  vs
  http://1.bp.blogspot.com/-jUFYFKPsKkA/T9Bgb57iCmI/AAAAAAAAFng/1kBMlZN5VL4/s1600/BLOOMINGTASTE-LIBERTYSTATUE6a.JPG


  http://2.bp.blogspot.com/-jRts5CvgRv0/T7EMZKsR85I/AAAAAAAAFS4/R9e53oSiGrY/s1600/BLOOMINGTASTE-LIME+SORBET1bbc.jpg
  vs
  http://1.bp.blogspot.com/-ERawumyFia4/T3NpOTR52uI/AAAAAAAAEuU/TzVBer59-cg/s1600/_MG_8764.JPG


  http://4.bp.blogspot.com/-37rUMeCnztc/TzwOkaWJA8I/AAAAAAAAEVA/qQ5WI3NnVFk/s1600/222.jpg
  vs
  http://1.bp.blogspot.com/-wOdOZrw3oTI/T5mGCUjq8DI/AAAAAAAAE5Q/3v5DtZDlrnc/s1600/BLOOMINGTASTE-PASTELLEO2.JPG

  http://2.bp.blogspot.com/-ixOuZjRLXPs/UAsaYj6ff3I/AAAAAAAAFuM/clhire3YSrk/s1600/DSC_4523.jpg
  vs
  http://1.bp.blogspot.com/-j4k32gYX4HE/UBjIc6wzucI/AAAAAAAAGOY/2XqI6bEhxrY/s1600/BLOOMINGTASTE-PLASTICSUMMERFANTASTIC19.jpg


  http://2.bp.blogspot.com/-u0KhcdyQ6Q0/TvYaXgIdyGI/AAAAAAAAD0A/RLtV-sCnHIA/s1600/1.JPG
  vs
  http://3.bp.blogspot.com/-z_MhNPB-3hc/UAXP53HhaGI/AAAAAAAAGJU/WqUczAC2yug/s1600/BLOOMINGTASTE-VERSACE4.JPG


  http://3.bp.blogspot.com/-uvbpQWglS4I/Tu5Puchnp5I/AAAAAAAADxg/d-nydhwYEmY/s1600/6.jpg
  vs
  http://2.bp.blogspot.com/-9fmwZu8b9ps/T5Q7MLDKu5I/AAAAAAAAE4I/njUf5OTgeNM/s1600/BLOOMINGTAST-PARKINGLOT11.JPG  http://1.bp.blogspot.com/-QClJS5q07YI/T2J7vhmL2zI/AAAAAAAAEn8/upiAlBLdldw/s1600/1.jpg

  http://4.bp.blogspot.com/-Fn5Es32coJI/T0aV-PkM5LI/AAAAAAAAEbw/7QilrNz_ymw/s1600/3.jpg

  vs

  http://4.bp.blogspot.com/-Hty53a_ptgQ/T4sTTJSw5zI/AAAAAAAAEu4/ef23gZvjYdo/s1600/bloomingtaste-peppermint2.JPG


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi ale tu NIGDZIE nie ma żadnej kopii :D To że ma takie same leginsy albo podobny sweter to przecież normalnka, szatniarki zawsze muszą mieć to samo. A zresztą bez urazy ale Jemerced jest tak okropna, że naprawdę nie wiem któż chciałby wyglądać tak jak ona :D

   Usuń
  2. Nie sądzę, to są pojedyncze takie same ubrania zestawione w całkiem inne zestawy. Zapewne pochodzą one z sieciówek typu zara czy tam inny ejdż end em, więc trudno uniknąć takich sytuacji. Przy okazji, komuś naprawdę musiało się nudzić, żeby zrobić takie zestawienie. (Mnie też się nudziło i obczaiłam zdjęcia ;)

   Usuń
  3. Hmm ja widze takie same ciuchy, nie wiem po co kupowac te same ubrania i laczyc je w podobny sposob skoro nie zyjemy w PRLu i mamy wybór miliona ciuchow w sklepach

   Usuń
  4. ... ale reszty pewnie nie dostają za darmo.Tylko trzeba by kupić ;ale po co przepłacać jak można chodzić w tych samych mundurkach.

   Usuń
  5. who cares, laska wzoruje sie na jemerced, a jemerced na zagranicznych bloggerkach

   http://1.bp.blogspot.com/-ERawumyFia4/T3NpOTR52uI/AAAAAAAAEuU/TzVBer59-cg/s1600/_MG_8764.JPG

   http://columbine.freshnet.se/files/2012/02/Outfit-29februari.jpg

   http://4.bp.blogspot.com/-Vypg3BU66C4/TifKmKkTwrI/AAAAAAAACaE/bSsicpdZ6UA/s1600/6.jpg

   http://img502.imageshack.us/img502/8779/chiarag.jpg

   A z drugiej strony skoro w pl mamy do dospozycji trzy sklepy na krzyz to nic dziwnego ze wszyscy wygladaja podobnie -.-

   Usuń
  6. Anonimowy z 14 sierpnia 2012 10:09 - Polska blogosfera to jednak dno, ech.

   Usuń
 35. Powyżej nie ma żadnej inspiracji, ale tu za to kolejna Szarlis inspirejszyn :D Tym razem zapewne kolejna przypadkowa inspiracja hiszpańską blogerką, która opublikowała te zdjęcia parę dni przed Szarlizą :D endżoj Niemodne! PS. Szarliza nawet sprawiła sobie identyczne łańcuszki - żółte i różowe :D

  http://chicisimo.com/files/2012/06/cubus-blau-hm-hemd-blusen.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-4lfhtOnUAcc/T89vKgD0LPI/AAAAAAAAD3M/R4LrUhtZS3o/s1600/_ASC9598.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha boże jak ona się ośmiesza xD

   Usuń
  2. super,ze ma takie troskliwe kolezanki ,ktore sie o nia martwia i zawsza chetnie obrabiaja za przeproszeniem "dupe",chyba poprawiacie tym swoje samopoczucie.Oby wam jadu starczylo na dlugo.

   Usuń
  3. No 'wicie rozumicie', stworzenie posta to mega męcząca praca, wybranie stroju, pstryknięcie fotek, napisanie tekstu. Szajslis by życia na to wszystko nie starczyło, więc szybciej jest skopiować inną blogerkę;)

   Usuń
  4. Anonimowy14 sierpnia 2012 12:59-Adi? D;

   Usuń
  5. Charliz 6 czerwca http://charlize-mystery.blogspot.com/2012/06/what-feeling.html

   http://chicisimo.pl/fashionista/mariachicisimo/sets/neon-touch/p:neoned-again/ 2 lipca

   Zanim napiszecie, że Charliz kogoś kopiuje sprawdźcie chociaż datę...

   Usuń
 36. w drugim linku nie warto regulować ustawień monitora - te oczojebne buty wlaśnie tak wyglądają... ;d arghhrrrr agresywnie

  OdpowiedzUsuń
 37. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest feszyn mina każdej modelki - rozchylone usta! A robienie kupy nie jest trędi w tym sezonie, jesteś nie na bieżąco. W ogóle modne kobiety nie robią kupy, nie mają wzdęć, biegunki, upławów ani grzybicy paznokci. Bosz, nawet na moim blogu o tym pisałam!

   Usuń
 38. "Kołnierzyk.. kiedyś tak wkurzający element koszul (dla niektórych), teraz bardzo popularny. Właśnie takie, tylko, że dopinane zakrólowały u Nas dopiero w tym roku. Zdobi on okolice dekoltu, a także podkreśla wyrafinowany wygląd."

  mistrzyni piora

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jej notki mnie dobijają, nie dość, że nie umie się wysłowić to już sama nie wie o czym pisać w notkach z rzeczami od sponsorów

   Usuń
  2. Polszczyzna rodem z wiupertal. Mnie powaliły czarlizowe refleksje z koncertu Madonny.
   "Pomimo, że piosenki z nowej płyty nie są jeszcze wypromowane to publiczność zerwała się z krzeseł, gdy zaśpiewała swoje stare piosenki, który każdy kocha."

   Usuń
  3. Ale o kołnierzykach nie pisala czarliza tylko daaaaja ;) a do czarliz nie miejcie do niej pretensji, wszak język polski nie jest jej ojczystym :)

   Usuń
 39. bzdurmistrzyni... ;p jejjju co się w tych zdaniach nie dzieje ;] jakaż wartka akcja, gdybym miała czytać codziennie takie teksty, gałki oczne popękałyby mi od nadmiaru wyrafinowania. Ot co. Niektórzy chyba naprawdę są z Wuppertal.

  ~ duszek

  OdpowiedzUsuń
 40. Oj, nie jestescie na czasie, teraz się testuje trase Wawa-Gdansk lotem za 210 pln. Oczywiscie z poparciem odpowiedniego zarowego mężczyzny....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mmm adi jak zawsze broni i usprawiedliwia xD

   Usuń
  2. no ktoś musi moderować komentarze gdy szaliza w trybie samolotowym

   Usuń
 41. Te nowe ohydne butki, te niby ADIDASY NA KOTURNIE (pewnie ma to swoją nazwę, której ja niestety nie znam) są idealne na takie podróże, bo wiadomo, że szpilki od Louboutina nie pasują do PRLowskich klimatów tramwajów.

  OdpowiedzUsuń
 42. UWAGA UWAGA!!! Pierwsza stylistka Rzeczpospolitej radzi grubszym Polkom (tzn tym w rozmiarze 38 i w górę) jak się nie ubierać :)
  http://www.jemerced.com/2012/08/british-80s-denim-jumpsuit-jil-sanders.html#comment-form odpowiedzi na komentarz Wigge12/8/12 21:31

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dopiero teraz zauważyłam jaka ona nieprzyjemna jest. Dziwię się, że ciągle ma tylu obserwatorów, bo te jej odzywki są straszne :|

   Usuń
  2. ona mi się nie podoba....charlize też bez rewelacji

   Usuń
  3. sadze ,ze one obie maja daleko w powazaniu twoje zdanie

   Usuń
  4. one chyba mają w poważaniu zdanie wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają - dlatego właśnie sprawiają wrażenie takich niesympatycznych

   Usuń
  5. miałam do czynienia z Jemerced na FW w Łodzi, strasznie nieprzyjemna wielka mała gwiazda... okropne dziewuszysko. te jej miny i odzywki...

   Usuń
  6. Może i jest nieprzyjemna i zarozumiała, ale akurat z tym się zgodzę co napisała w komentarzach. No może tylko nie z tym, że osoba, która nosi 38 jest grubsza.

   Usuń
  7. albo cyc i dupa i bycie grubym,albo wygląd jess ale bycie "mhodnom" i "trendi"

   Usuń
  8. sorry, ja ma rozmiar 36, wcale bym się nie obraziła za 38:) i jakaś tam mercedes nie będzie mi mówić, że 38 to ktoś już jest gruby:) sama nie porywa wyglądem i jest zarozumiała niestety

   To już fashionelka wygląda lepiej i jest o wiele milsza

   Usuń
  9. Ona nosi CZAPKĘ Z WOALKĄ do KOMBINEZONU z lat 80. Idę hodować przodozgryz, bo widzę, że bez tego nie ma szans na bycie szatniarką (Alice i Baglady też mają takowy).

   Usuń
 43. pis!jarosłąw już nigdy nie bedzie przy korycie...co najwyżej ma szanse objąć urząd sołtysa w jakiejś wiosze na podkarpaciu....

  OdpowiedzUsuń
 44. post z dupy... poczytam lepiej komcie i się dowiem jakiś hitów z satelitów ! :)

  OdpowiedzUsuń
 45. A mnie irytuje strona "polskie szafy" dziewczyny kase za reklamy biorą, linkow nowych juz nie dodają i jeszcze na fejsie szukają kogoś kto się tym wszystkim zajmnie oczywiście NIEODPŁATNIE !! mają tupet

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam gdzieś, że kasę za reklamę na tej stronie oddają na cele charytatywne.

   Marta

   Usuń
 46. SZCZYT! SZCZYTÓW!
  WYPRZEDAŻ SZAFY BLOGERKI, a tam 90% ciuchów z podpisem: "nowe założone tylko do zdjęć".
  http://disturbed-style.blogspot.com/2012/08/wyprzedaz-szafy.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+DisturbedStyle+%28DISTURBED+STYLE%29

  klękajcie narody...
  zero stylu, zero polotu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to szafę wyprzedaje czy zawartość? :D

   Usuń
  2. no przecież pisze dziewczyna że szafę wyprzedaję :D najpierw jedne drzwiczki, później drugie, spód, półki...co będzie sprzedawać w całości, każdemu po kawałku takiej szatniarskiej relikwii!!!

   Usuń
  3. nie ogarniam tego. ja takiej zarzucisz, że kupuje ciuchy tylko do zdjec to Cie zjedzie i bedzie oburzona ale jak potem chce je sprzedać to będzie cie zapewniac i przekonywac ze miala je tylko raz do zdejec -.- absurd xd

   Usuń
  4. Kopiara bez stylu! A do tego kręci jak może :)
   "tylko do zdjęć"
   :D żałość w najczystszej postaci

   Usuń
 47. Haha, Jess i jej stajlajzejszyn:D:D

  http://img825.imageshack.us/img825/750/ji395.jpg
  http://img607.imageshack.us/img607/5308/ji385.jpg
  http://img844.imageshack.us/img844/7436/ji384.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o fuck, teraz to popłynęła

   Usuń
  2. Haha, przez moment myślałam, że jestem na blogu radiostacji;)

   Usuń
 48. droga niemodna redakcjo!
  miło by było gdybyście wzięły teraz pod lupę tę blogerkę http://porcelain-desire.blogspot.com/ i określiły czy jest feszyn czy nie feszyn ???? z niecierpliwością czekam na wasze buszowanie po jej blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. unfaszionable jest

   Usuń
  2. no według mnie tłuste włosy na zdjęciach nie są feszyn... dlatego też chciałabym poznać opinię niemodnych

   Usuń
  3. a może te włosy nie są wcale tłuste tylko zrobione żelem na mokra włoszkę? rozprawiała już o tym kiedyś dżesika!

   Usuń
  4. fakt może masz rację, czyli wąsik, niepomalowaną twarz i tłuste włosy tudzież mokra włoszka uważana jest za feszyn?? bo już się pogubiłam. czekam aż Niemodne wspomną w którymś poście na ten temat.

   Usuń
  5. Odkąd pamiętam prześladuje mnie jeden i ten sam 'anonim'bo tak na prawde jest to jedna z blogerek ale nie chce upubliczniać jej bloga- na szczęście powstał już program do sprawdzenia ip komentarzy i zawsze jest on zgodny.

   Usuń
  6. porcelain - weź przykład z fashionelki i udostępnij, a co Ci tam ;) ja nie widzę powodu żeby ją ukrywać

   Usuń
  7. Cóż, dostępny jest też program do sprawdzania poprawności pisowni, droga Porcelain, może z niego powinnaś zacząć korzystać?

   Usuń
 49. W Poznaniu szyny te mają prześwit normalny. Oznacza to po pierwsze, że wynosi on 1435 mm przy mierzeniu go 14 mm poniżej górnej powierzchni szyn, a po drugie - że gdyby poznański tramwaj porwać, to można byłoby uciekać polskimi torami kolejowymi umieszczonymi na liniach normalnotorowych.

  PS.
  Nie można by uciekać tramwajem po torach kolejowych, gdyż w kolejowej sieci trakcyjnej płynie inne napięcie niż w sieci tramwajowej.

  OdpowiedzUsuń
 50. Kama i jej nowe oprawki rządzą ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Kamci jest moc!

   http://2.bp.blogspot.com/-Ry5EGL81OsA/UCpP2u7fwPI/AAAAAAAAFeU/NkS0lXBJvnA/s1600/DSC05334.JPG

   Usuń
  2. i do tego szał - odblokowane komentarze :D szkoda tylko że po cenzurze niewiele zostanie :(

   Usuń
  3. ou ;) polska wersja Mary Poppins?

   woooow wlączyla komcie, już glówkuję co się za tym kryje. Czyżby czytala Niemodne? I wreszcie zrozumiala swój bląd...?

   Usuń
  4. ta,po cenzurze zostaja same shity typu "piękny outfit,kamilko'... jakies 95% trafia do kosza...druga szarliza normalnie.!

   Usuń
  5. koleżanki jej podpowiedziały :P
   no na pewno będzie śmieszniej niż było, już widzę kilka ciekawych komentarzy :D

   Usuń
  6. a czytalyście te komentarze u K.? To jest straszne, ma pannica opcję zatwierdzania, grozi że może komuś nie puścić, ale puszcza wlaśnie te chamskie i jeszcze na nie odpowiada w równie chamski sposób, bo ponoć nie toleruje obrażania... Ścieeeeek. Bo to jej prywatna przestrzeń i może sobie robić co jej się żywnie podoba, nawet odpyskować, no jakby się tym jarala ;p Stwierdzam, że niczego się nie nauczyla po 1. blogu.

   Usuń
  7. koleżanki dobrze jej podpowiedzialy, bo bez komentarzy to taki martwy blog, ale rzecz w tym że ona choleryczka - ba sama jestem czasami cholerykiem - nie może się powstrzymać przed wygarnięciem komuś. Dlugo tak nie pociągnie.

   Usuń
  8. Kurka, laski, to chyba poszło za daleko. ŚNIŁA MI SIĘ DZIŚ KAMILA! Oglądałam na żywo jej 'sesję', a ałtfit miała jeszcze bardziej popieprzony niż zazwyczaj. Po czym go skomentowałam anonimowo na jej blożku, a ona w odpowiedzi opublikowała post, w którym zwracała się do mnie po mojej ksywce wytłuszczonej na czerwono i zarzucała mi okropne rzeczy, z których krytykowanie jej anonimowo było tylko początkiem. Chyba przedawkowałam ewenementy sieci typu Kamila, Emilia i Niemodne :( Musiałam się tym z kimś podzielić, a jak nie z wami to z kim...

   Usuń
 51. Kolejna mocna 'insptracja' Szarlisy :D Kiedy znana blogerka, która naprawdę potrafi się ubrać wrzuca to zdjęcie na lookbooka 15 kwietnia Szarlisa 20 dodaje na swoim blożku taką samą stylizację - co tam że te same buty, dżinsy i koszulka, że kopertówka i marynarka, pfff pewnie przypadek :P

  http://lookbook.nu/look/3343005-Boyfriend-Jeans

  http://3.bp.blogspot.com/-OqQzY8rTNCk/T5FlWq9shsI/AAAAAAAAC8c/s82_ZWTyV1I/s1600/IMG_9335.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ej, ale bez przesadyzmu. Jeśli to jest kopia, to ja zapewne codziennie nieświadomie kogoś kopiuję ;)
   Kopia to było to, co kiedyś ktos znalazł - z białą koszulką z czarnym nadrukiem. Wyglądało i-den-ty-ko!

   Usuń
 52. niemodne wejdźcie na bloga Jessiki i obczajcie jej odpowiedzi na komentarze, jak np. się broni że woli używać słowa VINTAGE zamiast lumpex czy second hand, bo jej ubrania uwaga - nie są z drugiej ręki mimo że kupione w lumpeksie:D tylko są wintydż. takie i wiele jej innych perełek myślowych możecie znaleźć na jej blogu pod postem w którym na sobie śmieciowy kombinezon :)

  pozdrawiam i czekam na nową notkę, może o jakimś obozie modowym?:D:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właściwie to mnie to denerwuje, że ktoś tak głupi "uczy" stylizacji innych i opowiada swoje mądrości życiowe jakimś nastolatkom na obozie modowym, i jeszcze na tym zarabia.

   Usuń
  2. a po takim obozie modowym (brzmi jak wyrządzić komuś straszną ;p krzywdę) znów będziemy mieć wysyp modowych blogów reklamowych klonów szukających czerwonych autobusów vintydż, sprzedających swój wizerunek za marną szmatkę pt. legginsy (o przepraszam ;) leggingsy) nie śledzę uważnie tych blogów, może już któraś obrotna szatniarka zamieścila zdjęcia z pustego wnętrza tramwaju: zwisając z oparcia, z nogą na rurze... ;]

   Usuń
 53. aha i dżesika kerszer była miła zauważyć że dziewczyny w rozmiarze 35+ to grubasy XD boże jaka jestem tłusta,nosze 44!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wybacz, ale skoro nosisz 44 to faktycznie jesteś tłusta.

   Usuń
  2. A skąd wiesz, może jest wysoka i wysportowana, bo jeśli wysoki, ale rachityczne modelki nosza 38, to dziewczyna o zdrowszej budowie musi nosic większe

   Usuń
  3. a ja smiem zauważyć że Dżesika, która ma 150 cm jest karłem :D a specjalnie szczupłej i ładnej sylwetki też nie ma :D

   Usuń
  4. jestem normalna,mam 171 cm,dupe i cycki.kobita jakich miliony,a nie jakaś grycanka ;o

   Usuń
  5. rozmiar 44 przy 170cm juz Cie kwalifikuje do grycankopodobnych. Chcesz tego, czy nie.

   Usuń
  6. Jesica mówi, że ma 170cm... a pamiętacie jej sesję chyba z Maff i Alice Point? Jes była w szotrach z wysokim stanem, w których wygladała delikatnie mówiąc lekko niekorzystnie ;)

   Usuń
  7. anonimie od 171 wybacz, ale przy tym wzroście rozmiar 44 to baaaaaaardzo duży rozmiar. Fajnie, że masz cycki i dupę, ja przy 36 też je mam.

   Usuń
  8. ty chyba duzego rozmiaru nie widziales ;d

   Usuń
  9. widzę, że grycankopodobne usilnie chcą wmówić, że mając rozmiar 44 są szczupłe :(

   Usuń
 54. jako że siedzęm przed kąpęm z gorączkom domagam siję postu o byću feszyn w czasie cho-ro-by..kissen aus Wuppertal :*
  BLOGEN MACHT FREI!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ostatnie słowa komentarza mogłaś sobie darować...

   Usuń
  2. już nie bądź taka przewrażliwiona anonimko

   Usuń
  3. Włosy zepnij hair cuffem, nałóż fluo piżamę z ejczendemu i mientowe kapcie z puszkiem z Zary. Popijaj wodę z Bobble i bierz Stoperan powtarzając, że nie biegasz. To wszystko w pościeli z Zara Home, przywiezionej z wycieczki na Fuertę.

   Poza tym chorowanie nie jest faszyn, tak jak robienie kupy.

   Usuń
  4. A od biedy piżamka z heloł kiti może być? :)

   Usuń
 55. http://www.zeberka.pl/art.php?id=9973 hehe, Charlize jeszcze pod koniec 2010 roku pochodzila z Jarosławia, rok rówżnicy i juz jest Wuppertal :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szarliza jest w Wuppertal i koniec!

   Anonimowy4 maja 2012 00:10 --->Mam pytanie odnośnie jednego z komentarzy dodanych przez Adriana, a mianowicie "Tym razem rodzinne Niemcy...:)". Czemu piszesz, że jesteś z Niemiec? Nie pochodzisz przypadkiem z miasta na literę J.? Polskiego miasta

   charlize mystery4 maja 2012 00:13 --> Mam wkleić zdjęcie dowodu niemieckiego, żebyś uwierzyła ;)? Pochodzę z Wuppertal

   Usuń
  2. 'z' miało być a nie 'w' pardą!

   Usuń
  3. Trzeba przyznać, że szarlajz to łatwy cel do wyśmiewania. Na każdym kroku daje nam takie 'kwiatki' :D

   Usuń
  4. Adi tez jakos pod tym względem nie błyszczy :)

   Usuń
 56. Oho!kamilka czyta niemodne! Tu cytuję jej odpowiedź na komnetarz pod ostatnim postem w którym ktoś stiwerdził że nie radzi sobie z krytyką (ten z podróbami okularków prady i kraciastym czymś) :"Szczerze? Nie studiowałam ani nie studiuję psychologii żeby musieć sobie z nią radzić."
  No druga Szarliza!

  OdpowiedzUsuń
 57. Odpowiedź Kamci na jeden z komentarzy: 'o jak miło. Twoja pewnie jest na tyle piękna że nie możesz znieść widoku mojej cudownej urody i sobie musisz popluć jadem.' sama jej zazdroszczę takiej oszałamiającej urody...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym przypadku akurat popieram Kamilę. Tekst "masz morde jak wyluskany slonecznik" jest według mnie przegięciem i zwykłym chamstwem. OK, Kamila nie jest jakoś wybitnie piękna (i zadbana- np. umyte włosy), ale takie komentarze to już przegięcie.

   Usuń
  2. niewybredny tekst - przegięcie, jej odpowiedź - bzdurna i niepotrzebna, w sumie też przegięcie. Wniosek: nie musiala tego puszczać, puszcza - liczy na zwiększoną oglądalność, w niedlugim czasie z bloga znów zrobi dno. Trudno, taka już ona jest. Ale niech nie mówi później że to ludzie ją zniszczyli, na dzień dobry nie wychodzi się do ludzi z agresją, mową nienawiści.

   Usuń
 58. a tak baj de łej, piszecie ciągle o jakiejś Kamili mogłybyście wrzucić linka do jej blo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. www.newlifewithfashion.blogspot.com

   Usuń
 59. komentowałyście już u kamci? ja tak i żaden z 3 komentarzy nie przeszedł selekcji, smuteczek. Nie było w nich nic nieprzyjemnego / obraźliwego, ale chyba były zbyt szczere, jak na bloga Kamili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no chyba dla ciebie, widze ze krytykujace przechoda ale chyba chmskie nie.Jak ci tak nie pasuje ta cala kamila po kiego djabla tam wlaisz?

   Usuń
  2. Chamskie też, ona stosuje jakąś dla mnie niezrozumialą pokrętną selekcję komentarzy, albo jest niekonsekwentna i chaotyczna w dzialaniu. Zważając na trudny charakter raczej to drugie. W wywiadach mówila, że chce mieć spokój od komentarzy, nie czyta nic o sobie, teraz nagle wlączyla i walczy do upadlego. Ciekawość moja przekroczyla już wszelkie granice, dlatego tam wchodzę i za każdym razem jestem zdumiona i przerażona.

   ~ duszek

   Usuń
  3. Myślę, że przepuszcza takie, do których może odnieść się albo wybronić w jakikolwiek sposób ;)

   -A.

   Usuń
  4. nie napisałam jej nic chamskiego anonimie 19:35, a moja uwaga tyczyła się jej ortografii. Widocznie to ją przerosło.
   Duszek i A mają rację, komentarzy są tylko po to, żeby znów wzbudzała większe zainteresowanie, śmieszne jest jak pisze , że chciałaby mieć spokój z wejściami na bloga i komentującymi. Ciekawe, czy wtedy tez by zarabiała na swoim blożku..

   Usuń
  5. Ja zostawiłam miły komentarz,nie pojawił się ;/
   No ale jak się nie je żadnych witamin,to najwyraźniej koncentracja jest słabsza.Druga Szarliz Nam rośnie.

   Usuń
 60. "Kamila, więcej filmików! ;-)" -jeden z komentarzy u Kamilii :D Przyznajcie się, która to!? :D:D

  OdpowiedzUsuń
 61. Znajdź różnicę:

  Inspiracja: KENZA : http://kenzas.se/2012/04/11/tvattar-3/

  KOPIA:

  1) http://beauty-fashion-shopping.blogspot.com/2012/08/ziperall.html
  2) http://annaaaanna.blogspot.com/2012/08/ziperall.html

  endżoj


  urszulka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że trochę się czepiasz - raz, że te kombinezony nie dają za dużego pola do popisu, a dwa - zestaw złożony z dwóch elementów może być wynikiem przypadku. Śmiać to by się można było, gdyby polskie szatniarki do zipperalla nosiły szpilki i biżuteryjne paski :-)

   Swoją drogą, 400 zł za kombinezon na spacery z psem? o.O

   Usuń
  2. kopia taka, że beauty fashion zamiescila ta notke first a dokladnie godzine pozniej annaaa

   Usuń
  3. ktoś im zapłacił za reklamę tego pajactwa i tyle.
   Którego bloga wolicie? Annę czy Paulinę? Wg mnie zarówno jedna i druga nie ma nic ciekawego do zaprezentowania, popularność zdobyły tylko dlatego, że sa ładne. Ale nie powiem, z psychofanek tej ani można się pośmiać zawsze:D

   Usuń
  4. jak byłam w Szwecji i widziałam te kombinezony w sklepie zastanawiałam się kto to coś w ogóle nosi? Potem zobaczyłam dzieci biegające w tym na podwórku. I o ile dzieci mogę zrozumieć - ciepły, fajny dres to kompletnie nie rozumiem jak dorosłe dziewczyny mogą to nosić. Może jestem ograniczona... ale dresowatego kombinezonu z niskim krokiem nawet na spacer z psem bym nie ubrała :|

   Usuń
 62. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie robcie tutaj smietnika obrazajac czyis wyglad- zachowanie, wytykanie klamstw itd - okej, ale totalne dno szukac poklasku osób które tak jak Ty napiszą fuj ohyda. Autorki powinny usuwac takie komentarze.

   Usuń
  2. To już nie można stwierdzić,że ktoś mizernie wygląda.Wybacz,ale nie wmówisz mi że ona wygląda jak okaz zdrowia.A blogi szafiarskie opierają się na wyglądzie i upublicznianiu wizerunku,jak się to szatniarkom nie podoba to niech przestaną wstawiać swoje facjaty i zamiast fot publikować kolaże w paintcie.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  4. tez jestem szczupla i takie uwagi sa po prostu od ludzi niewychowanych, napisz jej to na fejsie, na blogu- podpisz sie imieniem i nazwiskiem bo to nawet nie jest zabawna szydera, nie kazdy musi robic wszystko by podporzadkowac sie garstce spoleczenstwa. Jak ktos powinien schudnac 7kg tez mu bez ogrodek mowicie ale z ciebie grubas?
   Obrazanie czyjegos wygladu to brak klasy i zachowanie godne patologi - kazdy wychowany czlowiek sie ze mna zgodzi i chyba nie taka idee mial ten blog, by komus wypominac wage czy krzywy nos jezeli czuje sie ze swoim wygladem dobrze!

   Usuń
 63. Jejku już na prawdę nie macie pomysłu na coś lepszego?

  OdpowiedzUsuń
 64. Czarlis (światowej sławy pisarka) wypluła z siebie kolejną notkę.

  "To taka klasyka jeśli chodzi o kurortu nadmorskie i dlatego właśnie ją wybrałam na spacer na molo w Sopocie."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstęp na molo w Sopocie jest PŁATNY! Ostatnio się dowiedziałam. Czyli post sponsorowany!!! Skandaliczne, że wpuszczają konie w takie kurortu.

   Usuń
 65. odnośnie tramwaju vintage całkiem niedawno miałam przyjemność takim jechać, który oprócz siedzeń w kolorze ciemnej mięty miał również ściany w kolorze prawdziwej mięty - mam nawet foto, bo nie mogłam uwierzyć w to co widzę :D

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: komentarze chamów, prostaków i chętnych na darmową reklamę mogą pewnego dnia zniknąć. Pomyśl zatem, czy nie szkoda Ci ścierać na marne literek z klawiatury.