piątek, 19 grudnia 2014

Lajki srajki czyli co się stało z internetowym wyznacznikiem popularności?

Jak wszyscy wiemy, lajki na instagramie i fejsiku to dziś najważniejszy wyznacznik popularności. Tak naucza Jessica Mercedes i tym śladem podążają jej nie mające predyspozycji do zaistnienia gdziekolwiek indziej koleżanki - blogerki. Nie masz tysięcy lajeczeków - jesteś nikim! 
Niedawno na okładce JOY'a Jess chwaliła się, że "zarabia" 10 lajków na sekundę. Ale chwileczkę, co to się stało? Czyżby może fani, zniechęceni tym nachalnym promowaniem, postanowili "odklikiwać" profil ulubionej blogerki? Nie, to w końcu Instagram zabrał się za porządne czyszczenie!


Porównajmy więc dane. Strona instagram24 podaje zestawienie najpopularniejszych kont na instagramie wraz z liczbą osób śledzących te profile. A my dziś zaglądamy w celu weryfikacji do Jess i kompanii i przeżywamy mały szok. O ile w niektórych przypadkach liczby się nie zmieniły o tyle w innych zmiana może nie jest ogromna ale na pewno znacząca. Ktoś jeszcze chce dodać coś o niekupowaniu fejkowych kont? Może Jess? 

Jemerced:
Dane z instagram24

Dane z instagrama z dnia dzisiejszego


Nagły ubytek troszkę ponad 20 000 kont

Reszta nie zaliczyła aż tak spektakularnych "upadków" ale mimo wszystko ubytki liczymy w tysiącach :)

Charlize Mystery:

Dane z instagram24


Dane z instagramaDEYNN

Dane z instagram24

Dane z instagrama z dnia dzisiejszego


I nagle 5000 osób przestało śledzić Maritę. Oh wait…

dla ścisłości - nie twierdzimy, że wszystkie blogerki na pewno kupują lajki i fanów. Chcemy jedynie pokazać, że taki wyznacznik popularności ma się nijak do jakiejkolwiek prawdziwej sławy. Powiedzenie cytowane często przy innej okazji "kozak w necie, frajer / pipa (wstaw dowolny znany Ci odpowiednik) w świecie" być może da się zinterpretować także w ten sposób, że poza internetem te dziewczyny właściwie nie istnieją, więc sikanie po nogach z powodu tysięcy wirtualnych kliknięć, które mogą zniknąć tak samo szybko jak się pojawiły (czego dowód mamy dziś), zwyczajnie nie ma sensu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: komentarze chamów, prostaków i chętnych na darmową reklamę mogą pewnego dnia zniknąć. Pomyśl zatem, czy nie szkoda Ci ścierać na marne literek z klawiatury.